Online prodej startuje 15. 5. 2020. Devátý ročník závodu proběhne 21. 6. 2020. Těšíme se na Vás! Káč

Dobročinný závod PUSŤ KAČKU 2019 trhal rekordy!

Větší, bohatší, zábavnější. Letošní ročník dobročinného závodu PUSŤ KAČKU na pomoc handicapovaným dětem trhal rekordy. I díky tomu, že do Vodáckého centra v Českých Budějovicích dorazilo v neděli 9. června přes 1300 lidí se nakonec podařilo vybrat neuvěřitelných 170 554 Kč a 20 tisíc Kč jako dar od Nadace Petry a Petra Petrlíkových.

pustkacku2019015

„Počet přibývajících účastníků kachních závodů nás podporuje ve snaze kampaň stále vylepšovat,“ pochvalovala projektová manažerka závodu Lucie Hnojnová fakt, že oproti loňsku přišlo na start zhruba o 300 zájemců více.

 

I díky tomu nakonec zvládli organizátoři z APLA JC a I MY prodat na místě celkem 652 malých kaček, což je nejvíce v historii. Dohromady tak lidé nakoupili startovní čísla pro 1737 malých kaček celkem za 86 850 Kč. Dalších 67 500 Kč přihodili majitelé 27 velkých kachen. Veškeré peníze se nyní rozdělí mezi obě neziskové organizace, kterým pomohou s financování výjezdů za rodinami dětí s handicapem v rámci rané péče.

pustkacku2019007

 

Žluté kachničky ale udělaly radost i majitelům startovních čísel. Poté, co byly vhozeny do vody (a v cíli z ní byly zase poctivě vyloveny za pomoci dobrovolníků), vybojovala první třicítka malých kačenek a trojice velkých svým majitelům krásné ceny. Rozdávaly se víkendové pobyty v hotelích i vstupenky do divadla. Vůbec poprvé v historii se dokonce někteří výherci svých cen vzdali a věnovali je klientským rodinám I MY a APLA JC.

 

Úsměvy a spokojenost ale ovládly celé odpoledne. Děti i jejich rodiče si užívali na lezeckých stěnách, bavili se u loutkového divadla nebo obdivovali příjezd motocyklového závodního týmu. „Těší nás skvělá prorodinná atmosféra, která vždy při závodech panuje,“ radovala se ředitelka APLA JC Ema Bartošová.

pustkacku2019028

 

„Máme nesmírnou radost, že se nám tak krásně vyvedlo počasí a dorazilo za námi tolik lidí. Do příštího roku máme jedno takové malé-velké přání. Vzhledem k tomu, že se pojede v roce 2020, bylo by krásné, kdyby se prodal i stejný počet startovních čísel,“ vyhlíží už teď budoucí ročník ředitelka I MY Klára Csirková. Povede se?

 

FOTOGALERIE z letošního ročníku je k prohlédnutí ZDE.